Výstava dosud skrytých a dobových zbraní na Špilberku ukazuje cenné artefakty

Poklady špilberské zbrojnice. Zdroj: Muzeum města Brna

Brno – úspěšná výstava Poklady špilberské zbrojnice, která probíhá již od loňského roku, nabízí ucelený přehled historických událostí z významných období hradu Špilberk. Na výstavě uvidíte především zbraně a zbroje středověku, které byly dosud veřejnosti skryté. Vzácné artefakty ze sbírky Muzea města Brna mohou obdivovat malí i velcí, přijďte se podívat i vy!

Výstava se dělí do tří tematických částí. Gotický sál obsahuje předměty ze středověku, renesance, třicetileté války s výzbrojí mušketýra a starověké zbraně z archeologických nálezů. V další části výstavy zhlédnete výzbroj Brněnského ozbrojeného měšťanského a střeleckého sboru založeného v roce 1798 s dochovanými osobními zbraněmi a předměty členů sboru, voskové figuríny v historických uniformách sboru, nebo i spolkové terče. Závěrečná část výstavy představuje ty nejzajímavější, nejhezčí a nejoriginálnější zbraně ze sbírky muzea. Setkáte se zde také s jedinečnou prací brněnských puškařů.

Přípravné práce na výstavě jsme zahájili dávno v loňském roce, kdy nikdo z nás netušil, že se bude Ukrajina bránit ruskému dobývání. Naše výstava historických zbraní proto může být symbolem toho, že zbraně patří do muzea,“ sdělil ředitel Muzea města Brna Zbyněk Šolc.

Tato jedinečná výstava potrvá na hradě Špilberk až do konce roku 2023. Navštívit ji můžete vždy od úterý do neděle od 9.00 do 17.00. Základní vstupné koupíte za 90 Kč, snížené za 55 Kč. Více informací naleznete na webových stránkách Muzeum města Brna.