Jihomoravští záchranáři pomohli u nehody autobusu na Svitavsku

Foto: ZZS JMK

BLANSKO – V sobotu ráno dispečink pardubické záchranky požádal o spolupráci, nedaleko Hradce nad Svitavou havaroval autobus, ve kterém cestovalo přes čtyřicet pasažérů, včetně dětí.

Operační středisko jihomoravských záchranářů vyslalo na místo vrtulník, který ovšem nakonec nemohl doletět z důvodu nepřízně počasí. Dále také velkokapacitní sanitku, inspektora provozu, lékařskou a dvě záchranářské posádky. „Z důvodu vyhlášení mimořádné události jsme aktivovali na Boskovicku záložní výjezdovou skupinu. Naši zdravotníci měli v péči deset pacientů, všechny po ošetření převezli do zdravotnických zařízení, přičemž celkově byla ve spolupráci s pardubickými kolegy poskytnuta přednemocniční neodkladná péče více než dvěma desítkám zraněných. Zákrok byl velmi náročný, nejen vzhledem k počtu pacientů a zasahujících prostředků, ale celou situaci velmi komplikovalo nepříznivé počasí, sněžení a silný vítr. Mezikrajská kooperace zdravotnických posádek i obou dispečinků a celkově spolupráce složek integrovaného záchranného systému si zaslouží velkou pochvalu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.