Děti z brněnských základních škol se naučí, jak se chovat na silnici

Ilustrační foto

BRNO – Dopravní výchova pro žáky základních škol a víceletých gymnázií patří mezi dlouholetou školní náplň, kterou město intenzivně podporuje. Radní proto schválili zakázku na roky 2024-2027.

Veřejná zakázka se věnuje zajištění dopravní výchovy pro žáky základních škol na prvním i druhém stupni a odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií od roku 2024 do roku 2027. „Dlouhodobě se v rámci dopravní výchovy zaměřujeme na prevenci. Jsme si vědomi, že děti jako chodci a řidiči nemotorových vozidel jsou nejohroženější skupinou mezi účastníky silničního provozu, proto dlouhodobě nabízíme tyto vzdělávací možnosti školám, a to zcela zdarma,“ nastínil radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl. Pro žáky bude připravena teoretická výuka ve třídách a praktická výuka na dopravním hřišti. Cílem je, aby si děti osvojily pravidla silničního provozu a poznaly, jak to chodí v terénu. Součástí jsou také komentované prohlídky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.