ŘSD připravuje novou dokumentaci pro dálnici D52 z Brna do Vídně

Foto: ŘSD JMK

BRNO-VENKOV, ZNOJMO – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dosáhlo malého vítězství ve sporu s odpůrci dostavby dálnice D52. Krajský soud v Brně rozhodl, že spolek Voda z Tetčic musí zaplatit 5 000 korun ŘSD jako náhradu nákladů řízení.

Hlavní činností Vody z Tetčic je blokování důležitých dopravních staveb. Nyní prohrála blokování stavby dálnice D52. Voda z Tetčic v minulosti blokovala například i elektrizaci trati z Brna do Zastávky u Brna nebo další část městského okruhu v Brně. Krajský soud řešil starší spor. ŘSD se loni rozhodlo všechny žádosti o povolení D52 stáhnout a zpracovat zcela novou dokumentaci o vlivu stavby na životní prostředí EIA. „Předložit bychom ji chtěli do října letošního roku,“ řekl David Fiala, ředitel brněnského závodu ŘSD. Chce tím zmenšit riziko dalších soudních sporů. ŘSD má již dokumentaci pro spojené řízení v úseku před a za nádrží. Na přechod nádrže Nové mlýny čeká na výslednou variantu z EIA. Vykupuje již také pro stavbu pozemky. Dálnice D52 je jednou ze staveb, kterou stát nedokáže řadu let posunout kupředu. Z Brna do Pohořelic je postavená od roku 1996, ale dále na jih je kvůli průtahům stavba stále v nedohlednu. Rakušané už svoji stavbu dálnice dokončili.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.