V Boskovicích otevřeli novou základnu záchranné služby

Foto: ZZS JMK

BLANSKO – Nové stanoviště Záchranné služby Jihomoravského kraje za 80 milionů korun vyrostlo v západní části areálu boskovické nemocnice.

V areálu boskovické nemocnice dokončili stavbu nového stanoviště Záchranné služby Jihomoravského kraje. Stavba trvala rok a čtvrt a zřizovatel Jihomoravský kraj na ni využil finance z prostředků Evropské investiční banky. Minulý týden byla základna slavnostně otevřena za účasti ředitelky Záchranné služby Jihomoravského kraje Hany Albrechtové, krajského radního Vladimíra Šmerdy a dalších hostů. „Potřebujeme efektivní pokrytí záchrannou službou po celém kraji s kvalitním zázemím pro záchranáře, aby se mohli soustředit na svou práci. Proto jsem rád, že se podařilo ho vybudovat i v této severní části našeho kraje,“ řekl jihomoravský hejtman Jan Grolich. V Boskovicích budou sídlit dvě výjezdové skupiny, z toho jedna s lékařem. Do budoucna se předpokládá rozšíření na tři výjezdové skupiny.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nový objekt je dvoupodlažní, nepodsklepený s plochou střechou. Přízemí je určeno pro parkování čtyř sanitních vozidel. Dále jsou zde umístěny sklady zdravotnického materiálu a prádla, infekčního odpadu a komunálního tříděného odpadu nebo sanitační box. O patro výše najde zázemí posádka. „Objekt je řešen jako energeticky pasivní. Tepelná energie pro vytápění, chlazení a ohřev teplé užitkové vody je primárně zajištěna tepelnými čerpadly země – voda. Základna má také fotovoltaickou elektrárnu se 66 panely o výkonu 450 Wp. Část dešťové vody bude zpětně využita pro splachování WC. Zhotovitelem stavby je společnost ESOX, spol. s r.o.