Hledaného řidiče prchajícího v SUV zastavil až náraz do svahu

Foto: Policie JMK

BRNO-VENKOV – V sobotu krátce před čtvrtou hodinou ranní prchal třiatřicetiletý šofér policistům v Kuřimi. Snažil se jim ujet v terénu ve vypůjčeném SUV.

V sobotu časně ráno odmítl třiatřicetiletý recidivista v Kuřimi uposlechnout pokyn policistů k zastavení. Jak popsal policejní mluvčí Petr Vala, řidič sešlápl plynový pedál až na podlahu a pokusil se hlídce zmizet v ulicích města. Během úprku několikrát vjel do zákazu i na červenou na semaforu. Jenomže zjistil, že těžké SUV proti policejnímu speciálu nemá na silnici sebemenší šanci, a proto hledal spásu v terénu. Za Kuřimí vjel na potemnělé pole, kde si myslel, že má vyhráno. Policisté se za nebezpečným řidičem vydali také. Po pár minutách kličkování se řidič pokusil vrátit zpět na silnici, když jeho jízdu ukončil náraz do svahu. Pokusil se ještě o útěk po svých, ale policisté ho chytili. „Zpacifikovaný muž na místě odmítl dechovou zkoušku i test na drogy, přestože se k užití pervitinu před jízdou přiznal. Dále bylo zjištěno, že má platný zákaz řízení do půlky příštího roku. Třešničkou na dortu ale bylo zjištění, že recidivista je v celostátním pátrání. Nyní bude muset svoje počínání pořádně vysvětlit. Za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání mu hrozí několikaletý pobyt za mřížemi,“ vysvětlil Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.