Dvojice vyléčených orlích mláďat ze Záchranné stanice dravých ptáku Rajhrad zaletěla do Rakouska

Foto: Záchranná stanice dravých ptákůRajhrad

BRNO-VENKOV – Orel mořský je největším druhem orla v Evropě a v České republice figuruje na seznamu zvláště chráněných druhů živočichů v kategorii kriticky ohrožený druh.

Několik vypuštěných pacientů, zejména dravců, které vyléčili v Záchranné stanici pro dravé ptáky Rajhrad, označili před vypuštěním na svobodu satelitními vysílači. Díky nim sledují pohyb dravců a hlavně jejich úspěšné začlenění do přirozených procesů v přírodě po prodělání úrazů. Velkou radost pracovníkům stanice udělala dvojice okroužkovaných mladých orlů, kterým se na svobodě daří výtečně. Je jím mládě s frakturou křídla ze spadeného hnízda na Břeclavsku. Mládě bylo po 628 dnech od kroužkování zaznamenáno v Rakousku těsně za hranicí poblíž Břeclavi. Druhý orel, mládě od Pohořelic z loňského roku, zaznamenali v uplynulých dnech v Rakousku u Dunaje poblíž Kremže. „Nezbývá než popřát orlům na svobodě štěstí. Chcete-li naši stanici podpořit, budeme velmi rádi za příspěvek na účet veřejné sbírky Zvíře v nouzi číslo 33553322/0800, variabilní symbol 124 nebo jsou informace zde,“ uvedli pracovníci záchranné stanice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.