Podání alkoholu dítěti může být trestným činem. Obsluha restaurace na Blanensku za to zaplatí

ilustrační foto

BLANSKO – Ponaučení z vlastních chyb si zřejmě nevzala obsluha restaurace na Blanensku. Opakovaně nalévala alkohol mladistvým.

V únoru se blanenští policisté zabývali případem dvou mladistvých, kteří si v restauraci objednali a vypili několik jedenáctistupňových piv. Společně měli vypít celých dvanáct půllitrů. Jak uvedl policejní mluvčí David Chaloupka, je to i pro dospělého člověka dávka alkoholu, jež může vyvolat známky těžké opilosti. Mladý organismus jednoho z mladíků takový nápor alkoholu nezvládl. Během cesty z hospody upadl na zem, začal zvracet a dostal se do bezvědomí. Nutná proto byla pomoc záchranářů a převoz do nemocnice. Když policisté po krátkém čase provedli v uvedené restauraci znovu namátkovou kontrolu, nestačili se divit. V provozovně kontrolovali patnáctiletého hocha, který jim nadýchal téměř půl promile alkoholu. A alkohol mu podala stejná obsluha jako před pár dny. „Nekompromisně s ní proto zahájili trestní řízení pro podání alkoholu dítěti, za které hrozí až rok za mřížemi,“ doplnil Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Alkohol pro děti nepředstavuje nebezpečí jen z důvodu snadnějšího vzniku závislostí. Mladí konzumenti jsou ohroženi mnoha zdravotními riziky, mohou také hůře odhadnout množství nápoje, po jehož požití u nich nastane intoxikace se zvracením a bezvědomím. A to už je stav, kdy mohou být bezprostředně ohroženi i na životě. Podání alkoholu osobě před 18. rokem věku může být v ČR trestným činem.