VIDEO: Převážel pět migrantů ve voze s německou značkou. Je podezřelý z převaděčství

Foto: Policie JMK

HODONÍN – Ve středu večer přitáhl pozornost hlídky operující v Sudoměřicích poblíž státní hranice tmavý Ford Focus s německou mezinárodní poznávací značkou.

Hlídka policistů v Sudoměřicích zastavila poblíž státní hranice tmavý Ford Focus s německou mezinárodní poznávací značkou. Za jeho volantem seděl třiatřicetiletý muž původem z východní Evropy aktuálně žijící v Německu. Při kontrole se zjistilo, že v autě jede dalších 5 osob. Všichni muži byli původem ze Sýrie, bez oprávnění zdržovat se na území České republiky. „Za přepravu osob do Německa měl mít řidič slíbenou odměnu 400 euro. S tou se může rozloučit, navíc se bude zodpovídat z trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice, za což mu hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. Případ je řešen ve zkráceném přípravném řízení, kromě odnětí svobody hrozí podezřelému i propadnutí vozidla,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb. Od začátku měsíce března zajistili cizinečtí policisté 26 nelegálních migrantů z různých zemí, zadrženo bylo také 5 převaděčů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.