Elektronové mikroskopy i vystoupení Úžasného divadla fyziky vás překvapí

Zdroj: Technické muzeum v Brně

Technické muzeum v Brně vás zve v rámci brněnských Dnů elektronové mikroskopie na jedinečnou celodenní akci. Dny elektronové mikroskopie jsou příležitostí, jak široké veřejnosti přiblížit fungování i použití mikroskopů v mnoha oborech. V technickém muzeu nachystali poslední březnový pátek související program pro dospělé i pro děti, přijďte také!

Těšte se především na jedinečné setkání s historickými elektronovými mikroskopy, které vám představí lídr ve vývoji a výrobě těchto mikroskopů. Odborníci z pobočky firmy Thermo Fisher Scientific, jejíž brněnské centrum patří mezi největší pobočky na světě, vám podrobně vysvětlí, jak se s těmito mikroskopy pracuje. Nebudou chybět ani zajímavé soutěže v rozložení hlavolamů, nebo poznávání zvětšenin.

Dalším lákadlem bude představení Mravenečkův zoubek Úžasného divadla fyziky. Divadlo vám předvede pokusy, které vás vtáhnou do oblasti elektronových mikroskopů. „Získáme spolu elektrony, urychlíme je, dovedeme na správné místo a zjistíme, jak s jejich pomocí vytvořit detailní obraz. Uvidíte, co všechno se musí stát, abyste se mohli podívat mravenci na zoubek,“ sdělila produkční divadla Barbora Mikulecká.

Akce se koná v Technickém muzeu v Brně 24. března 2023 od 9.00 do 21.00. Do 17.00 zaplatíte plné vstupné s možností prohlídky celého muzea, od 17.00 je vstup zdarma a to pouze na uvedenou akci. Více informací se nachází na webových stránkách Technického muzea v Brně. Jste srdečně zváni!