Nejen košt vín, ale i odemykání naučné stezky Hroznové kozy ve Vrbovci se blíží

Zdroj: Obec Vrbovec

Vrbovec na Znojemsku se chystá na velkolepé zahájení turistické sezóny. První dubnovou sobotu se již tradičně koná akce Odemykání naučné stezky Hroznové kozy, která je spojená s koštem Vrboveckých vín.

Těšte se na vinařské tradice, lahodná vína i jedinečnou zábavu. Odemykání naučné stezky Hroznové kozy je spojeno s vynášením Hroznového kozla do vinohradu, což ocení nejen příznivci vycházek a turistiky. Trasu vedoucí vinicemi i sklepní uličkou Vrbovce projdete za doprovodu zpěvu mužáckého sboru. U jednotlivých zastavení na trase ochutnáte vína z místních vinařství. Na návsi u kostela bude zároveň probíhat košt vín Cechu vrboveckých vinařů s posezením a občerstvením.

Program:
11.00 – zahájení koštu
12.30 – vyhlášení oceněných vín
14.00 – průvod 5km dlouhé trasy v doprovodu mužáckého sboru
14.30-17.00 – ochutnávka vín na každém zastavení naučné stezky
16.00 – vynášení Hroznového kozla ze sklepa do vinohradu (sklepní ulice)
17.00-20.00 – posezení u cimbálu na návsi u kostela

Akce proběhne 1. dubna 2023 v obci Vrbovec nedaleko Znojma. Vzorky vín budou nalévány za bločky, které zakoupíte na startu i na trase, stejně jako skleničku s logem Cechu. V den konání akce bude k dispozici speciální autobusová linka ze Znojma a zpět zdarma. Jízdní řád i podrobnější informace naleznete na webových stránkách Cech vinařů Vrbovec. Přijďte, jste srdečně zváni!