VIDEO: Hyenismus! Muže ležícího na zemi dva mladíci místo pomoci okradli

Ilustrační foto

BRNO – Případ naprosté lhostejnosti a hyenismu převedli dva muži u křižovatky Nádražní a Husovy ulice. Na silnici tam ležel netečný muž, místo, aby mu pomohli, ho okradli a utekli pryč.

Pracovníci dohledového centra městské policie zaměřili  svou pozornost na dva utíkající muže, kteří běželi směrem k ležící osobě, která se nacházela  mezi nástupním ostrůvkem a chodníkem. Zaměstnanci doufali, že mu jdou na pomoc, realita byla ale mnohem horší. Nejprve ho začali otáčet a poté mu starší z nich sebral z kapsy telefon. Padesátníka nechali na místě bez ohledu na to, že mohl mít zdravotní potíže a hrozilo mu přejetí autem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pracovníci kamer vyrozuměli operační středisko, do Nádražní ulice tak přijela hlídka, která se hned začala zajímat o mužův stav a přivolala zdravotníky. Pořádková jednotka a psovodi vypátrali sedmadvacetiletého a osmatřicetiletého podezřelého v Pellicově ulici. „Starší z nich měl ještě u sebe mobil a ke krádeži se přiznal. Nyní jsou oba podezřelí z trestného činu. Okradeného záchranáři převezli do nemocnice,“ uzavírá tiskový mluvčí Jakub Ghanem.