Podnikatel poslal údajnému prodejci do Itálie více než půl miliónu korun. Značková auta nezískal

zdroj: pixabay.com

VYŠKOV – Inzerát nabízející za zajímavou cenu osobní automobil značky Range Rover zlákal pětatřicetiletého muže z Vyškovska. Automobil však nezískal, naopak přišel o peníze.

Pětatřicetiletý muž z Vyškovska se ve výhradně elektronické komunikaci se zástupcem italské firmy dohodl na podmínkách koupě automobilu značky Range Rover. Prodejce dokonce vystavil fakturu a muž zaplatil skoro čtvrt miliónu korun. Prodávající následně nabídl další vůz. Tentokráte Audi a znovu za příznivou cenu. Zájemce po rychlé dohodě opět odeslal na účet údajného italského podnikatele požadovanou sumu. Potom začala komunikace váznout. Muž tedy zahraniční firmu kontaktoval telefonicky. „Zástupce firmy mu sdělil, že se zabývají pouze servisem motorových vozidel a žádná auta neprodávají. Až potom muž pochopil, že byl podveden. Ztratil více než půl miliónu korun,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.