Zhlédněte dramatický pohádkový příběh v brněnském Mahenově divadle

Lucerna. Zdroj: Národní divadlo Brno

Brno – Mahenovo divadlo vás zve na činohru Lucerna. Uvidíte představení plné pohádkových inscenací, které vás zahřeje u srdce. Děj hry se odehrává ve zlatě zámeckého přepychu i v nočním zšeřelém lese s kouzelnými lesními tvory. Přijďte s celou rodinou zhlédnout jeden z nejhranějších českých dramatických textů Aloise Jiráska.

A o čem příběh s dějovými zvraty, odehrávající se především v tajemném nočním lese, pojednává? Mladá kněžna přijíždí na panství, které nedávno zdědila. Čeká ji řada patolízalských proslovů od vrchnosti a ponížených proseb od poddaných. Je zmořená ceremoniemi a s nadšením uvítá zmínku o odbojném mlynáři, který se nechce podřídit šlechtě. I ona se nerada podvoluje konvencím a předsudkům, které na venkově stále přežívají. Osobní setkání s rázným mladým mužem, jehož mlýn je sice svobodný, ale dál na něm ulpívá starodávná nevolnická povinnost, ji přiměje učinit nečekaná rozhodnutí…

Činohru Lucerna můžete vidět 25. března, 23. dubna a 4. června 2023 v Mahenově divadle na adrese Malinovského náměstí 1, Brno. Vstupenky lze zakoupit na stránkách Národního divadla Brno.

Lucerna. Zdroj: Národní divadlo Brno