Chlapec si hrál se špalky, ty se svalily a poškodily zaparkovaná auta

Foto: MPB

BRNO – Nešťastnou shodou náhod se podařilo devítiletému chlapci poškodit dvě zaparkovaná auta. Hrál si totiž u rozřezaného dřeva, které se poté skutálelo na parkoviště.

Hlídku městské policie zavolala na parkoviště v ulici Josefy Faimonové svědkyně, našla dvě poškozená vozidla a považovala věc za záměrný vandalismus. Kus stromu se totiž skutálel ze svahu a zastavil se až o auta. Hlídka našla na místě devítiletého chlapce, který lítostivě přiznal, že si hrál na dřevě a opřel se o něj. To se potom valilo stále větší rychlostí z kopce a jako první mu v cestě stály škodovka s fordem. „Prohlédli jsme si pozůstatky nehody. Promáčkliny, škrábance a ulomené zrcátko,“ informuje tiskový mluvčí Jakub Ghanem. Majitelku fordu se podařilo dohledat, uživatel druhého vozu nebyl k zastižení. Strážníci se setkali s chlapcovou matkou, poškození vyfotili, vyžádali si osobní údaje a vysvětlili přítomným, jak postupovat při vyrovnání škod.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.