Napil se, a pak čmáral. Odhalení sprejera v Ivančicích netrvalo dlouho

ilustrační foto

BRNO-VENKOV – Po několika panácích tvrdého alkoholu člověka napadají bláznivé nápady. Těmito slovy se hájil jedenadvacetiletý mladík, když ho policisté v Ivančicích odhalili jako pachatele sprejerství.

V sobotu nad ránem si jedenadvacetiletý mladík vybral jako plochu pro sprejování kostel na náměstí v Ivančicích, který posprejoval nápisy modrou barvou. K objasnění činu napomohl městský kamerový systém, který zachytil sprejery při činu. Díky těmto záběrům policisté věděli, koho hledají. Už navečer je strážníci upozornili, že se jeden sprejer odpovídající popisu zrovna nachází na náměstí. Policejní hlídka na místě zastihla dívku, která se přiznala, že u sprejování byla, ne však jako spolupachatelka. Mladík, který na kostel sprejoval, je totiž její přítel, kterému se snažila hloupý nápad rozmluvit. „Ani mladík sám policistům nezapíral, omlouval se, že střízlivý by nic podobného neudělal. Nic to však nemění na skutečnosti, že je podezřelý z trestného činu poškození cizí věci,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Další dva vandalové o víkendu chtěli načmáraným textem vyjádřit, co si myslí. V brněnských Černovicích někdo načmáral na čelní sklo odstaveného vozu nápis, ve kterém se vyjadřoval ke způsobu jeho parkování a v Nové Vsi chtěl pachatel nápisem na domě zhodnotit chování jeho obyvatele k okolí.