Oslavte Mezinárodní den ptactva v Papouščí zoologické zahradě

Papouščí zoologická zahrada v obci Bošovice nedaleko Vyškova, jediná svého druhu, určitě stojí za návštěvu. První dubnový víkend vás zve na oslavy k Mezinárodnímu dni ptactva, přijďte také!

Těšte se na vernisáž obrazů „Od dinosaurů k ptákům“, která se koná při příležitosti 15. výročního otevření zoo. Vernisáž, pořádaná společně s Odbornou společností Fauna-Flora při Svazu českých filatelistů, proběhne od 10.00 do 18.00. Téměř 20 obrazů od šesti autorů bude mapovat vývoj živočichů, žijících na planetě Zemi před miliony let. K vidění budou i obrazy, které budou publikovány teprve v letošním a příštím roce v odborně naučných publikacích a další dosud nezveřejněná díla. K nejzajímavějším z nich patří vyobrazení třetihorního prapapouška Xenopsitta fejfari, jehož zkamenělé pozůstatky se našly v mostecké hnědouhelné pánvi. Zhlédnete také díla vytvořená různými uměleckými technikami.

Přímo v zoologické zahradě se od 10.00 do 17.00 hodin otevře jedinečná poštovní přepážka, která bude vydávat příležitostné poštovní razítko speciálně vytvořené pro tento slavnostní den. Razítko bude poté uloženo v Poštovním muzeu v Praze. Nenechte si ujít ani živé vysílání Českého rozhlasu Brno od 10.00 do 12.00 přímo ze zoologické zahrady. A v odpoledních hodinách pronese spisovatel a expert na pravěký život RNDr. Vladimír Socha přednášku na téma „Opeření a inteligentní dinosauři“.

Program bude bohatý a rozmanitý! Akce se koná 1.-2. dubna 2023, podrobnější informace naleznete na webových stránkách zoo.