Aprílová sobota v zábavním vědeckém parku VIDA! bude plná vynálezů

Zdroj: VIDA! science centrum

Brno – VIDA! science centrum vás zve na šíleně geniální apríl plný vynálezů. Celodenní akce VIDA! Objevy vás seznámí s největšími objevy a vynálezy, které změnily svět. Nevšední podívaná i zážitky pobaví nejen děti.

Čeká vás aprílová sobota v kostýmech šílených vědců. Přijďte objevit, jak funguje žárovka, která je bezpochyby jedním z největších vynálezů lidstva. Dozvíte se, z čeho se skládá světlo a jak se šíří prostorem. Podíváte se, jak vypadá telefon zevnitř, seznámíte se s knihtiskem i užitečnými mikroorganismy a plísněmi. Vyrobíte si tiskátka z různých materiálů, či svítící čelenku. Zahrajete si také rodinnou hru Co by kdyby, kde sami rozhodnete, jak bude pokračovat vámi vytvářený příběh. V ceně vstupenky si užijete představení s pokusy o vynálezu jízdního kola i 3D film Pidiobři pojednávající o odvážném čipmankovi a nebojácném křečkovi. A každý, kdo přijde v převleku bláznivého vědce, dostane malý dárek.

Akci si přijďte užít v sobotu 1. dubna 2023 od 10.00 do 18.00. Vstupenku pořídíte v rámci běžného vstupného, zábavní vědecký park VIDA! se nachází na adrese Křížkovského 12, Brno. Bližší informace naleznete na webových stránkách VIDA! science centra.