Jaro ve Veselí láká k procházkám do revitalizované Bažantnice

Foto: Město Veselí nad Moravou

HODONÍN – V jarním období mohou občané Veselí nad Moravou navštívit část zámeckého parku zvanou Bažantnice, která v posledních letech prošla zásadní revitalizací. Při ní přibylo kolem 800 nových listnatých stromů, které vrátily této části parku charakter lužního lesa.

V zámecké Bažantnici ve Veselí nad Moravou revitalizovali floru a faunu došlo díky evropskému dotačnímu projektu. Odborníci totiž došli k závěru, že se v této části parku nachází několik druhů chráněných živočichů i rostlin. Celý projekt tak napomohl k jejich ochraně. Návštěvníci navíc nově ocení i nové pěšiny, které vybudovaly Služby města. „Návštěvníci parku se zde mohou těšit nejen z revitalizovaného prostoru, ale také na nové cesty, jež zpřístupňují dosud obtížně dostupnou část místního parku,“ uvedl ředitel Služeb města Miroslav Jahoda. Trasy pěšin a jejich uspořádání plně respektují stávající zeleň včetně kořenového systému. Z těchto důvodů nejsou pěšiny přímé, ale směrově a výškově se přizpůsobují kořenům a stromům. Cesty jsou z přírodních materiálů, částečné obruby z již použité žulové dlažby, povrch cest je z přírodního drceného kameniva a hutněného mlatu. Pro pojezd techniky správce parku je povrch rozšířen přísypem ze zeminy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.