VIDEO: Mladý řidič proletěl Brnem rychlostí 150 kilometrů za hodinu

BRNO – Letos brněnští dopravní policisté odhalili už přes pět set rychlých šoférů. Dokonce dva mladé „letce“, kteří překročili povolenou rychlost více než dvojnásobně.

Začátkem tohoto týdne odhalili dopravní policisté na brněnských silnicích další dva nezodpovědné řidiče, kteří si s rychlostí hlavu rozhodně nelámali. Ve večerních hodinách na ulici Kníničská hlídka zastavila mladého šoféra, kterému bylo předtím na padesátce naměřeno přes 100 kilometrů v hodině. Zanedlouho ale stejní policisté přistihli při rychlé jízdě dalšího hříšníka. Ve Sportovní ulici tentokrát radar hlídce ukázal přes 150 kilometrů v hodině. Teprve dvacetiletý mladík tak nejvyšší povolenou rychlost v místě překročil o 70 kilometrů v hodině. „Nyní čeká oba muže stejný osud. Za přílišný spěch se totiž budou muset zpovídat před správním orgánem, kam byly jejich přestupky postoupeny. Za překročení rychlosti v obci o více než 40 kilometrů v hodině jim hrozí kromě několikaměsíčního zákazu řízení i tučná pokuta,“ podtrhl policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Podle Dopravního inspektorátu Městského ředitelství v Brně bylo od 1. 1. do 31. 12. 2022 v Brně spácháno 1964 přestupků překročení rychlosti v Brně, z toho 261 přestupků bylo oznámeno do správního řízení. Od 1. 1. do 30. 3. 2023 to bylo 568 přestupků, z toho 72 přestupků bylo oznámeno do správního řízení.