Po požáru kamionu byla dálnice D1 neprůjezdná

Foto: HZS JMK

BRNO-VENKOV – V úterý o půl osmé večer přijali hasiči na tísňovou linku oznámení o požáru kamionu na dálnici D1. Na 174. kilometru ve směru do Prahy hořel plně naložený návěs kamionu.

Na 174. kilometru dálnice D1 blízko Domašova ve směru na Prahu hořel v úterý večer plně naložený návěs kamionu. Řidič včas odpojil tahač a odjel s ním do bezpečné vzdálenosti. Operační středisko hasičů vyhlásilo druhý stupeň požárního poplachu. Na místo vyrazilo sedm jednotek, velitel čety a územní řídící důstojník. Jak popsal zásah mluvčí hasičů Jan Dvořák, proti plamenům nasadili hasiči tři vodní proudy a dostali je pod kontrolu přibližně za 20 minut od ohlášení. Další víc jak tři hodiny požárem zasažený náklad vykládali a dohašovali. Požár byl zcela zlikvidován ve 23.35 hodin. Odvoz materiálu i návěsu zajistila specializovaná firma. Dálnice byla po dobu zásahu hasičů neprůjezdná. „Po dvacáté hodině jsme uvolnili jeden jízdní pruh a všechna vozidla, která stála mezi 178. a 174. kilometrem, mohla odjet. Provoz z dálnice odkláněla policie. Výše škody i příčina vzniku požáru je zatím v šetření. Při požáru nedošlo k žádnému zranění,“ doplnil Dvořák.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.