Vlaky z Brna do Vídně budou jezdit dál v lepších časech a s novým dopravcem

Ilustrační foto

BRNO – Testovací provoz vlaků z Brna na vídeňské letiště skončilo, vedení města se rozhodlo, že spojení bude dál pokračovat. Novinkou budou lepší časy odjezdů i nový doprace.

Od 11. června do poloviny prosince 2025 bude vlakové spojení obsluhovat dopravce Gepard Express. O přímou linku měl zájem i stávající dopravce RegioJet, první jmenovaný však nabídl nižší cenu a kratší dobu dojezdu. Mimo jiné slibuje klimatizaci ve všech vozech, komunikaci s cestujícími v angličtině a němčině, zabezpečení náhradní autobusové dopravy při výluce vlaku, doplňkové pojištění ztráty odletu při zpoždění nebo uznání jízdních dokladů IDS JMK v úseku Brno-Břeclav. „Za klíčové považuji to, že se podařilo dohodnout pro cestující ještě výhodnější časy, než byly ty dosavadní. Díky tomu je možné při brzkém příjezdu na letiště a pozdějším odjezdu z něj stihnout celou ranní odletovou a večerní příletovou špičku,“ informuje radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl. Na uvedené trase pojede jeden přímý vlakový spoj denně, který z Brna vyjede ve 2:15 a z Vídně ve 23:10. Částečně bude hrazen kompenzací od města Brna. Její výše je na zbytek letošního roku stanovena částkou 13,9 milionu, příští rok 28,5 milionu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.