Dnešním dnem vyplouvají na Prýgl lodě

Foto: DPMB

BRNO – Na Zelený čtvrtek startuje 77. plavební sezona lodí v majetku dopravního podniku. Flotila bude vozit cestující do 29. října.

Dnes od 15 hodin na přístavišti v Bystrci čeká na přítomné slavnostní nástup kapitánů, tradiční znělka a vyvěšení vlajky nad výpravnu. Flotila lodí je už připravená svézt první cestující, první plavba po jezeře je zdarma. První pravidelný výjezd je naplánován na 16 hodin. „Letošní plavební sezóna je již 77. Ta loňská byla rekordní. Na našich lodích se svezlo téměř 290 tisíc lidí. To je nejvíc od 80. let minulého století,“ popsal generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pro cestující jsou připraveny i novinky. Těšit se můžou na mlžné sprchy, v plánu jsou i další bezbariérová nástupiště. Aktuálně jich je sedm z deseti. Flotila sedmi lodí Lipsko, Vídeň, Utrecht, Dallas, Stuttgart, Morava a jednopalubová loď Brno během uplynulých měsíců prošla pravidelnou údržbou, která čítala hlavně dobíjení baterií. Linka z Bystrce do Veverské Bítýšky je dlouhá necelých 10 km a lodě ji uplavou za 70 minut. Ceny zůstávají stejné jako loni.