Student z Brněnska si sestrojil tříkolový traktůrek. Neznámý zloděj mu ho ukradl

Foto: Policie JMK

BRNO-VENKOV – Policie pátrá po neobvyklém stroji. O originálně upravený malotraktor přišel koncem března sedmnáctiletý student z Brněnska.

Sedmnáctiletý student z Brněnska si vyrobil originální zemědělský stroj. Jako základ mu posloužil starší jednoosý traktůrek, ke kterému vyrobil rám se sedačkou, přidal přední vidlici s kolem a řídítky. Díky této úpravě pak při práci nemusel chodit za řídítky, ale mohl pohodlně sedět. Jeho výtvor se však zřejmě velmi zamlouval i neznámému nenechavci. Ten pak využil krátké chvilky, kdy se na ulici konstruktér od svého traktůrku vzdálil. Majitel traktoru je přesvědčen, že zloděj musel stroj nenápadně odtlačit, protože startování motoru by bezpečně slyšel a poznal. Student nejprve doufal, že zmizení traktůrku je jen špatný žert, že se někde brzo objeví. To se však nestalo, a tak případ oznámil na policii. „Pomoci s pátráním po unikátním stroji můžete i vy. Pokud o ukradeném traktůrku něco víte, volejte na linku 158,“ vyzval veřejnost policejní mluvčí David Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.