V Břeclavi proběhly kontroly pejskařů

ilustrační foto: pixabay.com

BŘECLAV  – Na základě zvyšujícího se počtu stížností provedli břeclavští strážníci kontrolu majitelů psů, kteří své mazlíčky venčí bez vodítka nebo dokonce bez dozoru, větší plemena bez náhubku a hlavně bez úklidu toho, co po nich zůstane.

Opatření Městské policie Břeclav zaměřené na venčení psů bez vodítka nebo dokonce bez dozoru či bez náhubku proběhlo na sídlišti Na Valtické, kde bylo zjištěno hned pět přestupků. Pro pejskaře jsou nastavena jistá pravidla, která je třeba dodržovat: Majitel má povinnost po svém psovi uklidit exkrementy, pes musí mít čip, psi s výškou nad 30 cm v kohoutku musí mít náhubek a na veřejných prostranstvích kromě daných výjimek se musí pes pohybovat na vodítku. Častou činností strážníků je právě odchyt zaběhlých psů a jejich případný převoz do útulku. Kromě poměrně vysokých finančních nákladů je s odchytem spojen i obrovský stres, který pes zažívá, octne-li se v cizím prostředí, navíc bez svého pána. „Proto apelujeme na všechny, kterých se to týká, aby se chovali ohleduplně a při procházkách dbali na dodržování výše zmíněných pravidel. Tím zároveň zajistí i bezpečí svých mazlíčků,“ zdůraznila mluvčí břeclavských strážníků Lenka Rigó.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.