Jihomoravský kraj daroval policii novou čtyřkolku

Foto: Policie JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Jihomoravští policisté ze speciální pořádkové jednotky začátkem dubna převzali a i rovnou vyzkoušeli zbrusu novou čtyřkolku Can-Am Outlander Max 1000R.

Hejtman Jan Grolich osobně předal policistům novou čtyřkolku Can-Am Outlander Max 1000R jako dar Jihomoravského kraje. Díky menším rozměrům a hmotnosti má čtyřkolka mnohem lepší průchodnost terénem než osobní automobil. „Uplatnění najde především v členitém a hůře přístupném terénu při pátracích akcích po pohřešovaných osobách, pomáhat ale bude i s jejich transportem,“ vysvětlil policejní mluvčí Petr Vala. Dosud policisté ze speciální pořádkové jednotky používali terénní vozidlo Ford Ranger Double Cab Limited, které se zdárně uplatnilo nejen při pátracích akcích, ale i při jiných mimořádných událostech, například při tornádu. Oba stroje tak budou velkou podporou pro činnost integrovaného záchranného systému. Ve zhoršených podmínkách totiž dokážou významným způsobem snížit potřebný dojezdový čas. V současné době má jihomoravská policie má ve výkonu už 12 čtyřkolek, 6 strojů mají cizinečtí policisté a dalších 6 zase policisté na územních odborech v rámci celého Jihomoravského kraje. Tato nová čtyřkolka bude prioritně využívána brněnskou speciální pořádkovou jednotkou.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.