Brňanka po prášcích na uklidnění usnula a vytopila sousedy

Ilustrační foto

BRNO – Nájemníci domu v Řečkovicích přivolali na pomoc strážníky, jelikož ze sousedčina bytu protékala voda až do spodních pater a ona nereagovala na zvonění a klepání.

Strážníci začali bušit na dveře, nikdo však neotevíral. Jelikož měli obavy o zdraví seniorky, za pomocí speciálního vybavení a přestřižením bezpečnostního řetízku uvolnili vstup do jejího obydlí. V kuchyni našli hotovou spoušť. Z puštěného kohoutku přetékala voda ze dřezu na zem. Jedna hlídka se postarala o uzavření vody, druhá šla hledat majitelku. „Tvrdě spící osmdesátnici jsme našli ležet na posteli. Po probuzení nám řekla, že si dala prášky na spaní a vůbec si neuvědomuje, že by nechala téct v kuchyni vodu,“ podotýká tisková mluvčí Jana Pokorná. Hlídka se ujistila, že seniorka nemá zdravotní problémy a sousedé se nabídli, že jí pomohou s úklidem vytopené kuchyně.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.