Vydejte se se Šroubkem a Matičkou na vandr do mlýna

Zdroj: Technické muzeum v Brně

Vydejte se do Vodního mlýna ve Slupi nedaleko Znojma. Díky projektu Technického muzea v Brně nazvanému „Na výlety se Šroubkem a Matičkou“ si zde užijete celodenní akci. Zábavně naučný den na téma mlynářství a život ve mlýně si užijí celé rodiny. Nenechte si ho ujít ani vy!

Vydáte se jako kdysi krajánci na vandr do slupského mlýna, kde se dozvíte, co všechno se ve mlýně dělalo a jaké profese se tu uplatnily. Děti nastoupí ve mlýně do služby. V roli práška budou ometat mlýnici a pomáhat paní mlynářce při vaření a velkém prádle, pak se stanou mládkem. Vyzkouší si mletí na ručním kamenném mlýnku a vození pytlů na trakaři. V mlynářské kanceláři pak budou vypomáhat stárkovi s účetnictvím. No a stejně jako pan mlynář budou poznávat jednotlivé druhy obilí a mouky. Příslovím, pohádkám a podobným aktivitám se budou věnovat na šalandě (místnost pro mlynářskou chasu) s krajánkem. A na závěr v naší sekernické dílničce budou pracovat se dřevem a svůj výtvor si odnesou domů na památku. Všechny úspěchy si zaznamenají do své vandrovní knížky…

Akce ve slupském mlýně se koná 15. dubna 2023 od 10.00 do 17.00. Více informací naleznete na webových stránkách Technického muzea v Brně. Jste srdečně zváni!