Zahájení plavební sezóny na Baťově kanále ve Veselí přinese novinku a pestrý program

Foto: Město Veselí nad Moravou

HODONÍN – Již tradičně se 1. května otevře plavební sezóna na Baťově kanále ve Veselí nad Moravou. Při této příležitosti dojde také ke slavnostnímu otevření nové provozní budovy.

Město Veselí nad Moravou ve spolupráci s městem Uherský Ostroh, společností Baťův kanál, Ředitelstvím vodních cest a Povodím Moravy i v letošní první květnový den zvou do příjemného prostředí veselského přístavu při příležitosti otevírání plavební sezóny. Návštěvníci se mohou těšit z hromady zábavy, dobrého jídla a dalších doprovodných aktivit. Oficiální zahájení se uskuteční ve 14 hodin, kdy dojde za zvuku fanfáry k slavnostnímu odemknutí Baťova kanálu. Zároveň se otevře nové technické zázemí, které bude v přístavu přes sezónu sloužit jako informační centrum. Hlad zaženou stánkaři s jejich pochutinami. Můžete se zastavit také v grillpointu na špekáček. Uvolněnou a pohodovou atmosféru podpoří kapely FreeTom, Bylo nás pět a cimbálová muzika Fraj, vystoupí místní aerobičky. Bohatý program zaujme také ty nejmenší. Přes den se budou moci pobavit na skákacím hradu, zúčastnit se soutěží, svézt se na koňském povozu, nebo se přidat k plavbě na hvězdárnu, kde pro ně bude připraven doprovodný program.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Souběžně se zahájením plavební sezóny se v zámeckém parku pořádá Jarní proDiscgolf.cz tour. „Máte tento sport rádi? Nebo si jej chcete jen vyzkoušet a pokusit se vyhrát nějakou tu cenu? Nenechte si ujít příležitost naučit se tento sport od samotných mistrů republiky. Neváhejte a přihlaste se,“ vyzvala tisková mluvčí města Veselí nad Moravou Simona Dufková. V půl desáté dojde k zahájení akce a oficiálnímu zahájení otevíracího discgolfového turnaje. Od 10 hodin bude pro zdatnější hráče připraven turnaj. Ve 14 hodin bude následovat hra se skvělými instruktory.