Opilý Brňan spadl do kolejiště. Strážníka, který mu pomáhal, napadl

Ilustrační foto

BRNO – Do ulice Nádražní vyjížděla hlídka k opilému muži, který upadl do kolejiště a poranil si hlavu. Místo vděku opilec napadl strážníka.

Cestující přivolali muže zákona k Brňanovi, který ležel na nástupním ostrůvku. Ještě před jejich příjezdem upadl do kolejiště a udeřil se prudce do hlavy. Přítomní mu pomohli zpět na nohy a přivolaní strážníci začali zjišťovat zdravotní stav šedesátníka. Neměl krvácející zranění, s hlídkou komunikoval, na temeni hlavy mu však vznikl hematom. Hlídka přivolala záchrannou službu. Po jejím příjezdu se zraněný začal chovat agresivně, strážníky i záchranáře častoval vulgárními výrazy a znevažoval jejich práci. Jeho chování bylo v důsledku silné podnapilosti. „Jakmile se schylovalo k tomu, že by napadl kolegu, skončil v poutech. Po ošetření v nemocnici zamířil na záchytnou stanici. Podezřením z několika přestupků se bude zabývat správní orgán,“ uzavírá tisková mluvčí Jana Pokorná.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.