VIDEO: Policie zjišťuje totožnost chodce sraženého na dálnici D2 u obchodního centra Olympia

Foto: Policie JMK

BRNO – Tragická dopravní nehoda se odehrála 4. března o půl deváté večer v druhém kilometru dálnice D2 blízko obchodního centra Olympia. Osobní auto tam srazilo chodce.

Jak popsal policejní mluvčí David Chaloupka, neznámý muž zřejmě usnul při cestě autobusem. Na konečné zastávce u obchodního domu se sportovním zbožím jej potom vzbudil řidič a z vozu vypustil. Pravděpodobně to nebylo místo, kde chtěl původně vystupovat a tak zamířil přímo k dálnici směrem k obchodnímu centru Olympia. Tyto jeho poslední kroky zachytila kamera u obchodního domu. Jízdní pruh ve směru na Brno se mu ve tmě podařilo překonat ještě bez újmy, při přebíhání druhého směru ale vběhl do dráhy projíždějícímu osobnímu automobilu. Při následném střetu utrpěl mnohačetná zranění, kterým na místě podlehl. Dálničním policistům se nepodařilo zjistit totožnost zemřelého chodce. Proto si nechali od specialistů z Kriminalistického ústavu rekonstruovat podobu tváře. Kvůli rozsáhlým zraněním by ho jen těžko někdo poznal. Podle některých informací by mohlo jít o cizince z východní Evropy. „Pokud muže na obrázku poznáváte, zavolejte policistům na linku 158,“ dodal Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.