VIDEO: Neznámý zloděj kradl ve vinných sklepech v Mikulčicích. Vzal pilu i archivní víno

Ilustrační foto: Mapy.cz

HODONÍN – V současné době se hodonínští policisté intenzivně zabývají pěti případy vloupání do vinných sklepů v Mikulčicích na Hodonínsku v lokalitách u myslivecké chaty a u hřbitova.

Ke krádežím v několika vinných sklepech došlo v Mikulčicích na začátku dubna. Neznámý zloděj tam nepohrdl nářadím, ale ani archivním vínem. Přestože se většina odcizených věcí nakonec nedaleko místa činu našla, způsobil majitelům sklepů velkou škodu. Především na poškozených dveřích a dalším poničeném majetku se škoda zatím vyšplhala až na 35 tisíc korun. „Kriminalistům se podařilo zajistit kamerové záznamy, na kterých se v inkriminovaných časech pohybují neznámí muži, kteří by mohli s objasněním případu významným způsobem pomoci. Jestliže někoho na záznamu poznáváte, volejte tísňovou linku 158,“ požádal policejní mluvčí Petr Vala. Případ je hodonínskými policisty prošetřován pro podezření z trestného činu krádež, za což zloději hrozí i pobyt ve vězení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.