Během akce Speed Marathon se vyplatí sledovat tachometr

Ilustrační foto: Policie JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Policisté budou v celém kraji v pátek 21. dubna při akci Speed Marathon dohlížet na dodržování rychlostních limitů.

V pátek 21. dubna proběhne letošní ročník dopravně bezpečnostní akce s názvem Speed Marathon. Policisté při ní budou kontrolovat zejména dodržování rychlostních limitů. Do výběru míst, kde se kontroly budou odehrávat, se mohli do konce března zapojit zájemci hlasováním na těchto stránkách. V Jihomoravském kraji je vytipováno 98 různých míst. S dopravními policisty se tak řidiči mohou potkat po celém Jihomoravském kraji. Dohlížet budou jak na dálnicích a rychlostních komunikacích, tak i na silnicích nižších tříd. V Brně se bude měřit například v ulici Vídeňské či Hradecké. Na Znojemsku je vysoká rychlost problémem hlavně na silnici I/53. Oblíbeným výletním cílem, kde by měli řidiči ubrat plyn je i Lednice, užitečný bude dohled policejní hlídky i na silnici třetí třídy v Nemojanech u školy. „Kompletní seznam míst, kde bude v pátek probíhat měření rychlosti, naleznete na internetových stránkách,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.