Dům na Vranovské prošel kompletní rekonstrukcí, je připraven pro mladé rodiny i seniory

Původní stav. Foto: MMB

BRNO – Bytový dům na Vranovské 365/1 byl v dezolátním stavu. Přistoupilo se tedy k rok a půl trvající rekonstrukci, která zvýšila počet jednotek a nechybí ani výtah. Celkové náklady se vyšplhaly na 75 milionů.

Původní dům z roku 1892 měl celkem pět nadzemních a jedno podzemní podlaží. Objekt byl ve špatném technickém stavu, ve dvorní části byly dokonce propadlé stropy. V roce 2021 započala rekonstrukce, která dům zvedla o jedno patro, místo původních šestnácti bytů je jich nyní dvaadvacet. Jedná se o dvě garsoniéry s charakterem sociálního bytu, šest garsoniér pro seniory, čtyři bezbariérové a deset startovacích.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na ty se vypisuje výběrové řízení, které by mělo být zveřejněno co nejdříve a zabydleny by mohly být do tří měsíců. „Nájemné ve všech bytech je stanoveno na 85 Kč/m²/měsíc s tím, že tato částka se každoročně k 1. 7. upravuje o míru inflace. Zastupitelé ale pro letošek uplatnění inflační doložky odpustili, a tak ke zvýšení dojde nejdříve v roce 2024,“ informuje náměstkyně pro oblast bydlení Karin Podivinská.