Pokud o víkendu navštívíte některou státní památku, děti budou mít vstup zdarma

ilustrační foto: Zámek Milotice

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Národní památkový ústav (NPÚ) si letos připomíná 20 let své existence. Je odbornou organizací památkové péče a přispívá k ochraně a obnově památek. Patří mezi nejvýznamnější kulturní instituce v zemi.

Národní památkový ústav vznikl 1. ledna 2003 sloučením Státního ústavu památkové péče a Státních památkových ústavů působících v krajích. Přijďte s dětmi na některou z památek o víkendu 22. – 23. dubna, který bezprostředně následuje po Mezinárodním dni památek, nebo na Mezinárodní den dětí 1. června. V tyto dny budou mít všechny děti, kterým ještě nebylo 18 let, vstup zdarma. Vstupenky si můžete zakoupit přímo na pokladnách NPÚ nebo online na webových stránkách hradů a zámků. Slevu uplatníte v nákupním košíku, kde si nejprve pro každého z vás vyberete vstupenku a v dalším kroku u dětí vložíte slevový kód „2023“. Následně se u dětí cena změní na nulovou. Platí to pro většinu prohlídkových okruhů otevřených v daných termínech. Přesné informace najdete na webových stránkách jednotlivých hradů a zámků.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.