VIDEO: Muž se vloupal pomocí dláta do auta, aby se v něm vyspal

Ilustrační foto

BRNO – Včera po čtvrté hodině ráno spěchaly dvě autohlídky na Skořepku, kde se pomocí dláta vloupal do auta muž. Ten nejspíš nechtěl nic ukrást, jelikož si v něm ustlal.

Dle svědka nejprve procházel kolem zaparkovaných aut a potom začal tlouct do bočních okének. Když přišel k odstavenému Fordu, prorazil zadní sklo dlátem a nastoupil dovnitř. Strážníci byli během chvíle u něho, on ale už stihl usnout. Po oslovení procitl a uposlechl výzvu, aby vystoupil. Ochotně nadiktoval své osobní údaje, ale stále upadal do spánku a hrozilo, že se sesune k zemi. „Snažili jsme ho udržet bdělého, podpírali jsme ho a zjišťovali, jestli bere nějaké léky,“ informuje tiskový mluvčí Jakub Ghanem. Muž odvětil, že bere a do auta se chtěl schovat, protože mu byla zima a nemá kde bydlet. Vyloučit se nedalo ani to, že jeho chování ovlivnily drogy. Hlídka k němu přivolala zdravotníky a informovala republikovou policii. V blízkosti našla také dláto. Žádné další auto poškozené nebylo.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

https://youtu.be/BDpaONpTw_4