Kamión srazil na dálnici D2 u Velkých Němčic chodce

Foto: HZS JMK

BŘECLAV – Krátce po nedělním poledni došlo na 16. kilometru dálnice D2 ve směru na Brno k závažné dopravní nehodě. Kamión srazil na dálnici se pohybujícího chodce. Na dálnici přistál vrtulník.

V neděli krátce po poledni došlo na 16. km dálnice D2 ve směru na Brno k závažné dopravní nehodě. Chodce, který se pohyboval po dálnici, srazil projíždějící kamión. Devětapadesátiletý muž utrpěl velmi vážná zranění, s nimiž byl v kritickém stavu letecky transportován do nemocnice. Dálnice byla ve směru na Brno půldruhé hodiny uzavřená. Objízdná trasa vedla z exitu 25 Hustopeče přes Velké Němčice, Nosislav, Židlochovice. Řidiči se vraceli zpět na exitu Blučina. Kolem půl druhé bylo možné místem nehody projíždět jedním jízdním pruhem. „Policisté na místě nehodu vyšetřují a zjišťují především okolnosti pohybu muže po dálnici,“ vysvětlil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.