VIDEO: Házel šroubky autům pod kola, chodník prý mu nevoněl

Foto: Policie JMK

BRNO – Policisté zjistili, kdo v Masné ulici v brněnském Komárově rozhazoval po vozovce vruty, aby ničily pneumatiky řidičům.

Policisté z obvodního oddělení v brněnském Komárově řešili v uplynulých dnech nálezy rozsypaných vrutů na vozovce v Masné ulici. Ojedinělý případ by snad mohli považovat i za nešťastnou náhodu. Jenže silnice byla takto znečištěna v krátké době hned několikrát. Protože vruty zapíchnuté v pneumatice mohou způsobit projíždějícím řidičům značné problémy, musela být vždy část vozovky do úplného uklizení uzavřena. Policisté zjistili, že vruty se na silnici objevují nepravidelně, ale vždy časně z rána, proto se snažili místo nenápadně sledovat v tuto dobu. Ve středu ráno, spatřil hlídkující policista chodce kráčejícího po silnici ještě za tmy. Když se pak k němu dostal blíže, s jistotou poznal, že muž před ním na silnici trousí z kapes ostré vruty. Šestačtyřicetiletého muže tak odhalil rovnou při činu. Ten prý setmělou ulicí chodil pravidelně a rozčilovalo jej, jak na něj blikají a troubí řidiči, když jde po kraji silnice. Chodník nechtěl využívat kvůli zápachu z popelnic. „Všem chodcům připomínáme povinnost k chůzi použít především chodník nebo stezku pro chodce. Kde není chodník nebo je-li neschůdný, chodí se vždy co nejblíže při levém okraji vozovky,“ připomněl policejní mluvčí David Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.