Užijte si přírodovědnou akci pro celou rodinu

Zdroj: Zoo Brno

Zoologická zahrada v Brně nabízí první květnový den zajímavou akci vztahující se ke Dni přírodních věd s podtitulem Vcukuletu. Jak už název napovídá, letos studentky a studenti Střední průmyslové školy chemické Brno představí všední i nevšední formy pohybu vzduchem. Přijďte se také proletět zajímavými stanovišti a zúčastnit se přichystaných aktivit s celou rodinou!

Tato přírodovědná akce se koná v brněnské zoo již pojedenácté. „Pro všechny věkové kategorie máme nachystáno šest zastavení u jednotlivých přírodovědných stanovišť. Určitě se ale nudit nebudou! Děti se budou moci na chvíli proměnit v ledního medvěda a zkusit si, jak těžký je život ledního medvěda, kterému razantně ubývá životní prostředí,“ láká garantka akce za Zoo Brno Jana Galová. Nabitý program ale není určený jen pro děti. „Tatínci mohou pomoci u skládání papírových vlaštovek a maminky zase u výtvarné dílničky. Pro každého máme připraveno něco,“ doplňuje další z garantů akce Marek Sláma. Na své si přijdou i malí vědátoři! U každého odborně-popularizačního stanoviště naleznete i jeho dětskou, odlehčenou a hravější variantu.

Nenechte si ale ujít ani chemickou show, nebo některé z mimořádných komentovaných krmení a setkání v tyto časy:
10:30 – sovy
11:30 – medvěd lední
14:30 – velbloud dvouhrbý
15:30 – venkovní voliéry pavilonu Exotárium
16:30 – vlk hřivnatý

Den přírodních věd v brněnské zoo se koná 1. května 2023 od 10.00. Podrobnější informace o vstupném i o samotné akci naleznete na webových stránkách Zoo Brno. Buďte u toho!