Peleton Na kole dětem projede jihovýchodním Slováckem

Foto: Na kole Slováckem

HODONÍN – Akce Na kole dětem projede jihovýchodním Slováckem se v neděli 14. května pod záštitou a s podporou obcí mikroregionů Stražnicko, Horňácko, Veselsko a Ostrožsko.

Každoročně pořádá nadace Josefa Zimovčáka tuto jízdu na pomoc dětským onkologickým pacientům. Letos účastníky čeká trasa dlouhá zhruba 72 kilometrů v klidném prostředí Jihovýchodního Slovácka. Těšit se můžete na rovinaté prostředí kolem Baťova Kanálu, vinných sklepů Plže v Petrově  a  kolem jednoho z mála dochovaných větrných mlýnů tzv. holandského typu, který byl postaven v roce 1842 v Kuželově a více než sto let sloužil zemědělcům z okolí. V čele pelotonu  se můžete těšit na Josefa  Zimovčáka na vysokém kole, který v  roce 2010 založil nadační fond a poprvé uskutečnil jízdu, aby podpořil léčbu onkologicky nemocných dětí. Jednou je nikdy, dvakrát je zvyk, říká české rčení. Aby se z pomoci stal zvyk, zorganizoval akci v červnu 2011 podruhé, nevynechal ani v letech dalších. Nyní již připravuje 14. ročník na rok 2023. Registrovat se můžete zde do 10. května. Registrace není podmínkou k účasti, slouží k přehledu o počtu účastníků a možnosti zajištění občerstvení. O nadačním fondu Josefa Zimovčáka si můžete přečíst zde.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.