Revizoři v Brně rozjeli velkou akci, kontrolovali hříšníky

Foto: DPMB

BRNO – Při letošní preventivní akci zkontrolovali brněnští revizoři čtyřicet vozů městské hromadné dopravy, kde si došlápli na dodržování smluvních podmínek  IDS JMK. Z 3 125 cestujících našli 187 hříšníků.

Pětadvacet revizorů kontrolovalo cestující na přepravním uzlu Hlavní nádraží a na okolních zastávkách. Do vozů nebyly vpuštěny desítky cestujících i z důvodu znečištěného oděvu nebo kvůli konzumaci jídla. „Naším cílem je, aby revizoři ve vozech MHD byli vidět a lidé, kteří porušují smluvní přepravní podmínky byli neustále v nejistotě, že na revizora mohou kdykoliv narazit,“ popsal generální ředitel DPMB Miloš Havránek. Od 11 do 13 hodin zkontrolovali 40 vozů a z 3 125 cestujících bylo vykázáno 187.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Tentokrát se pokuty nerozdávaly, což se ale v budoucnu nemusí opakovat. Od začátku května přitom platí, že cestující bez platné jízdenky zaplatí pokutu 1000 korun na místě, v případě platby bankovním převodem, na doplatkové pokladně nebo přes webové stránky se pokuta zvyšuje na 1 500 korun plus cena základní jízdenky. Počet cestujících bez zaplaceného dokladu se pohybuje kolem 3 %, v nočních rozjezdech je toto číslo až trojnásobně vyšší, revizorské kontroly se proto konají i tehdy. Tuto preventivní akci dopravní podnik bude opakovat minimálně jednou za čtyři týdny.