Policejní hlídky na dálnici podporoval dron, pomohl odhalit velké množství přestupků

Ilustrační foto: Policie ČR

BRNO, BRNO-VENKOV – V úterý se policisté ze Speciálního oddělení dohledu zaměřili na dálnice v Brně a okolí. Ze vzduchu podporovali nasazené hlídky kolegové z letecké služby s dronem.

Dálniční úseky poblíž Brna byly prakticky po celé úterý pod zvýšenou kontrolou policejních hlídek, které se zaměřily především na kontrolu nákladních vozidel a dodržování zákazu předjíždění či dalších častých nešvarů řidičů kamiónů. Do této akce Speciálního oddělení dohledu jsou nasazováni také policisté z dálničních oddělení a bude se v příštích dnech opakovat na různých místech v celé republice. „Cílem akce je pozitivně ovlivnit dopravně bezpečnostní situaci na určitém území. Kontroly jsou důležité s ohledem na nárůst přeshraniční přepravy zboží a cestujících,“ sdělil ředitel Služby dopravní policie Jiří Zlý.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Během akce policisté zjistili 11 nákladních automobilů, které předjížděly v místech, kde je to zakázané. Oznámili 8 řidičů k projednání správním orgánem. Těm uložili kauce za celkem 80 tisíc korun. Devět řidičů drželo za jízdy hovorové zařízení a řidiči dvou osobních automobilů překročili dovolenou rychlost. „Jednoho řidiče hlídka pokutovala za nesprávný způsob jízdy. Navíc u jednoho z šoférů policisté zjistili v centrální evidenci přeplatků a nedoplatků prohřešek v neuhrazení dlužné částky, kterou řidič už na místě zaplatil,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek.