Na Vyškovsku havaroval autobus. Nehoda byla součástí cvičení

Foto: HZS JMK

VYŠKOV – Hasiči nacvičovali u obce Kozlany spolupráci s dalšími složkami integrovaného záchranného systému IZS u dopravní nehody autobusu a osobního auta.

K zinscenované dopravní nehodě vyjely ve středu dopoledne v rámci cvičení složek IZS profesionální jednotky ze čtyř hasičských stanic a také 5 jednotek dobrovolných hasičů. Celkem se do cvičení zapojilo téměř 50 hasičů. Linkový autobus se po nehodě převrátil na bok a v něm zůstali cestující, které bylo třeba vyprostit. V osobním autě cestovali tři lidé a dva zůstali zaklínění. Celkově dva lidé při střetu zemřeli a 15 osob skončilo v péči posádek záchranné služby. „Cvičení prověřilo spolupráci u nehody s velkým počtem zraněných osob, kdy je nutné pacienty třídit podle závažnosti poranění. Důležitá je také správná organizace místa zásahu a způsob vyprošťování. Tyto a mnohé další souvislosti sledoval tým rozhodčích, kteří budou následně cvičení vyhodnocovat,“ vysvětlil mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.