Pokus o vraždu v Lužicích: Zloději narazili na majitele domu, ten neměl šanci se ubránit napadení

ilustrační foto

HODONÍN – Do domu v Lužicích se minulé pondělí vloupal jednačtyřicetiletý muž s mladší ženou. Bohužel při tom narazili na majitele a napadli ho. Muž je stíhán za pokus vraždy. Policisté případ zveřejnili v úterý.

V pondělí 8. května v noci se do domu v Lužicích vloupal jednačtyřicetiletý muž s mladší ženou. Do domu vnikli přes uzamčené dveře a začali prohledávat jednotlivé místnosti s cílem najít něco k odcizení. Bohužel ale narazili na majitele. Senior neměl šanci se pachateli ubránit a s velmi vážnými zraněními skončil v nemocnici. Policii na místo přivolal soused oběti. Povedenou dvojici se povedlo zadržet po několika hodinách. Kriminalisté navíc zjistili, že muž byl v domě krást už před nějakou dobou. „Oba byli pod vlivem drog, před činem požili i alkohol. Žena se zodpovídá z porušování domovní svobody, obviněný je stíhán kromě toho z loupeže a pokusu o vraždu. Ve vazbě může přemýšlet o trestu, hrozí mu dvacetiletý pobyt za mřížemi, případně i výjimečný trest,“ sdělil policejní mluvčí Pavel Šváb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.