U obce Citonice na Znojemsku se střetla tři vozidla. U nehody přistával vrtulník

Foto: HZS JMK

ZNOJMO – Ve středu v podvečer se stala nehoda tří osobních vozidel na silnici II/408 u obce Citonice na Znojemsku. Při střetu se zranilo sedm lidí, dva zraněné museli vyprostit hasiči.

Operační středisko hasičů přijalo ve středu v půl sedmé večer informaci o o čelném střetu dvou vozidel a třetím vozu mimo silnici 408 u obce Citonice. Na místo ihned vyslalo šest zásahových vozidel profesionálních i dobrovolných hasičů. Hasiči museli ve spolupráci se záchrannou službou ze dvou vozidel vyprostit dva zraněné. „Dva zranění byli převezeni do fakultní nemocnice v Brně. U dalších pěti zraněných můžeme hovořit o lehce až středně těžkých zraněních, z toho jsou tři zraněné děti. Všechny jsme převezli do nemocnice do Znojma,“ uvedla mluvčí záchranářů Michaela Botová. Silnice byla uzavřena a v blízkosti nehody přistál vrtulník letecké záchranné služby. „Jednotky zajistily prostor proti vzniku požáru a po vyšetření nehody policií asistovaly odtahové službě s odstraněním havarovaných vozidel. Zásah jsme na místě ukončili ve 21.19 hodin,“ doplnil mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.