Dopravní podnik jde s dobou. Zpoždění vozů si můžete zobrazit v mapách Google

Foto: DPMB

BRNO – Až donedávna bylo možné zobrazení informací o vozech dopravního podniku, vlacích a regionálních autobusech pouze v aplikacích IRIS, POSEIDON nebo DPMBInfo. To se nyní ale mění, vše bude možné vyhledat v mapách Google.

Novinka bude prospěšná hlavně pro zahraniční turisty, kteří nemají chuť si instalovat lokální aplikace a jejich první volbou je vyhledávač a mapa Google. Od počátku května je tak možné při vyhledání spojení zobrazit i aktuální zpoždění. Tuto informaci zobrazí uživateli a zároveň upraví vyhledané spojení. Navíc zobrazí i aktuální polohu vozidla. Zpracovávány jsou všechny linky pod hlavičkou IDS JMK, tedy linky městské dopravy, vlaky a regionální autobusy. V aplikaci se v případě mimořádnosti na trase zobrazí textová zpráva přímo od dispečerů. „Systémy předávání informací o mimořádných událostech obou společností jsou propojené. Cestující tak dostanou konkrétní informace, kde se spoj nachází, co se na trase jejich spoje děje a mohou se tak dané mimořádnosti přizpůsobit, což považuji za další benefit,“ popsal Miloš Havránek, generální ředitel DPMB.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.