Dvou a tříletí sourozenci bez dozoru přecházeli nebezpečnou silnici, otec je pustil z domu

Ilustrační foto

BRNO – Nepochopitelnou situaci řešili strážníci na severu Brna, kde malé děti ve věku dvou a tří let chodily bez dozoru po Brně a dokonce se pokusily přejít rušnou silnici. Na otce si došlápnou sociální pracovníci.

Pětapadesátiletá žena si všimla dvou sourozenců, kteří se po ulici pohybovali bez dozoru a přecházeli rušnou komunikaci. Svědkyně se obávala o jejich bezpečí a přivolala strážníky. Děti byly v pořádku, pamatovaly si cestu domů a strážníky tam dovedly. Ti s malými nezbedy zapředli hovor a získali si jejich důvěru. Hlídka následně cestovatele předala sedmadvacetiletému otci. Ten řekl, že děti odešly z domu s jeho vědomím na návštěvu strýce, který bydlí ve stejném domě. „Vyrozuměli jsme republikovou policii a oznámili podezření ze spáchání přestupku sociálním pracovníkům příslušné městské části. Otec je totiž ponechal bez dozoru přiměřeného jejich věku,“ informuje tisková mluvčí městské policie Jana Pokorná.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.