Po ztraceném cyklistovi z Vyškova pátral i policejní vrtulník

VYŠKOV – Několik hodin strachu zažila ve čtvrtek v pozdních večerních a nočních hodinách žena z Vyškova. Manžel si vyjel na kole a ani před jedenáctou hodinou v noci se nevrátil domů.

Poté, co obvolala nemocnice, se vydala manžela hledat a zkontaktovala i policii. „Od ženy jsme se dozvěděli, že muž středního věku vyjel asi kolem 18. hodiny a obvykle se vrací do 21. hodiny. Na projížďku se vydal sám, nevzal si mobilní telefon a nic neobvyklého se mezi nimi také nestalo,“ popsala situaci policejní mluvčí Alice Musilová. Paní měla o manžela veliké obavy. Policistům sdělila i obvyklou trasu směrem k Jedovnicím, kterou se většinou vydával. Šlo převážně o lesní cesty. Po zmizelém cyklistovi pátrali vyškovští i blanenští policisté a do akce byl nasazen i vrtulník. Šlo o velmi dlouhou trasu, kde se mohl cyklista nacházet. Pár minut po jedné hodině volala žena, že manžel se vrátil v pořádku domů. Nic zlého netušíc si zašel ještě na pár piv do vyškovské restaurace s dlouholetým kamarádem, kterého při návratu potkal. Policistům se omlouval, že netušil, co způsobí. Tento příběh má dobrý konec, nemusí to být ale vždy. „Při vyjížďkách na kole si s sebou berte raději mobilní telefon, zvlášť když jedete sami. Pokud se zdržíte nad obvyklou dobu, dejte prosím o sobě vědět svým blízkým,“ doporučila Musilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.