Muž odeslal na účet podvodnice více než čtvrt miliónu korun

ilustrační foto

BRNO – Seznámení a následné zamilované opojení spřátelenou osobou přineslo zisk hned dvěma podvodnicím.  Jedna z podvodnic potřebovala peníze na odblokování účtu, druhá na rekonstrukci bytu.

Třiatřicetiletého muže na internetovém seznamovacím portále kontaktovala žena. Ta se po několikadenní elektronické komunikaci svěřila, že potřebuje pomoci s odblokováním účtu. Potřebnou částku muž obratem odeslal. Stejně reagoval i na dalších 18 požadavků. „Celkem ze svého účtu během dvou měsíců odeslal více než čtvrt miliónu korun. Až potom pochopil, že byl podveden“ vysvětlil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zatím neznámá žena využila k velmi podobnému podvodu náhodného osobního kontaktu s devětasedmdesátiletým seniorem. Seznámení využila k několika návštěvám, při nichž mu namluvila, že potřebuje krátkodobou půjčku na rekonstrukci bytu. Muž ochotně spolu s novou známou a jejím údajným dědečkem zašel do banky, kde vybral více než 100 tisíc korun. Hned jí peníze předal. Navíc učinil kroky potřebné pro zrušení blokace čtvrtmiliónové částky. Těchto peněz se ale podvodnice v příštích dnech už nedočká. „Muž se totiž s novým vztahem svěřil blízkým, kteří hned odhalili podvod a se seniorem zamířili na policii. I tak důchodce ztratil přes 100 tisíc korun,“ doplnil Malášek.