Nežij vteřinou: Přijeďte na další ročník preventivní motoristické akce

Foto: Policie JMK

BLANSKO – Policisté Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje zvou všechny příznivce jedné stopy na čtrnáctý ročník tradiční preventivní akce s názvem Nežij vteřinou. V sobotu 3. června se na vás budou těšit v areálu Sloupsko-šošůvských jeskyní v době od 11 do 16 hodin.

Nejen pro motorkáře policisté připravili bohatý ucelený program. Prezentovat se budou mototýmy hradní stráže, dopravní i vojenské policie. Na místě budou k dispozici ukázky techniky, výstroje a vybavení jednotlivých složek integrovaného záchranného systému. Svou úlohu zde budou mít i kolegové z Vojenské akademie Vyškov, kteří zde budou prezentovat takzvané mrtvé úhly.  Při vstupu do jeskyně nebudou chybět policejní záběry z dopravních nehod. Pro připomenutí zásad bezpečné jízdy si budete moci vyzkoušet testy, zaměřené na cílovou skupinu. Doprovodný program obohatí ukázka Moto Gymkhany, které nás svou návštěvou poctí reprezentanti ČR i Evropy Ondra „Krupič“ Kroupa a Jirka Dvořák.  Pozvání přijal také dragsterový závodník Pavel Kubera. Ukázky závodních motocyklů představí Strapouch, Krulová, Škrabal a Müller. V rámci preventivního programu proběhne tradiční uctění památky zesnulých motorkářů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Cílem akce je zejména snižování následků dopravních nehod jednostopých vozidel a dále poskytovat jejich řidičům co nejvíce informací o bezpečném chování v silničním provozu. „Přejeme vám spoustu kilometrů bez nehod a šťastný návrat ke svým nejbližším,“ popřála policejní mluvčí Lenka Petrželková. Pro ty, kteří se na akci nedostanou, připomínáme, abyste nerezignovali na tato opatření:

  • Před každou jízdou si zkontrolujte technický stav svého motocyklu.
  • Myslete také na svou bezpečnost, motorkář by nikdy neměl vyjet bez ochranné přilby, byť jen na krátkou vzdálenost.
  • Jezděte ve vhodném oblečení, pevné obuvi a rukavicích. Oblečení vybírejte pokud možno s reflexními prvky pro zvýšení vlastní viditelnosti. V případě nutnosti postačí i obyčejné reflexní motorkářské kšandy. Být viděn a vidět je důležité!
  • Na silnicích buďte opatrní, předvídejte a nepřeceňujte své schopnosti.
  • Ohleduplnost a tolerance je klíčem k bezpečné jízdě.
  • Alkohol ani drogy za řídítka nepatří.